Warning: include_once(/configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /autoinstalator/joomla-fenice/templates/fenice/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in /autoinstalator/joomla-fenice/templates/fenice/ob_cache.php on line 3
Medycyna estetyczna: Wypełniacze – Botox, kwas hialuronowy

WAŻNE!!!
Przez około 4 godziny po zabiegu nie należy się schylać, nie należy także pocierać miejsc,w które wprowadzony został preparat. Poza tym można powrócić do codziennych zajęć.
Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 - 3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się około 6- 8 miesięcy. Porażenie mięśnia powoduje, że przez ten czas odzwyczajamy się od nadmiernych ruchów marszczących okolice oczu, skóra odpoczywa i nawet gdy preparat przestanie działać, wygląda zdecydowanie młodziej. Zabiegu nie należy wykonywać częściej niż trzy razy w roku.

Przeciwskazania.
Zastrzyków z toksyny botulinowej nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz w czasie laktacji. Przeciwwskazaniem są również: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nadwrażliwość na albuminy ludzkie (białka), infekcje skórne (trądzik, stany zapalne). Toksyny botulinowej nie podaje się także osobom przyjmującym gentamycynę.
Tydzień przed zabiegiem nie powinno zażywać się aspiryny, która sprzyja tworzeniu się krwiaków.
W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (Restylane).

KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy jest preparatem przeznaczonym do korekcji zmarszczek oraz modelowania ust i twarzy. Preparat używany do zabiegu to syntetyczny, specjalnie stabilizowany kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczkę i nie ulega od razu rozkładowi, ale utrzymuje się w niej dłuższy czas. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, ponieważ jest również naturalnym składnikiem skóry.
Produkt nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie istnieje ryzyko przenoszenia chorób między gatunkami czy wywołanie reakcji alergicznej u pacjentów uczulonych na pospolite pokarmy, takie jak mięso kurczaka, jaja lub ryby. Zastosowanie tych preparatów nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych i pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu. Preparaty kwasu hialuronowego mają postać przezroczystego żelu umieszczonego w jednorazowej, gotowej do użycia strzykawce. Niezmiernie ważne jest to, że preparaty te dają efekt długotrwały, ale nie permanentny na całe życie. Po całkowitym wchłonięciu żelu nie pozostaje po nim w tkance żaden ślad. Jest to również gwarancją bezpieczeństwa tych preparatów.
Cząsteczki żelu danego preparatu są wchłaniane tak wolno, że jest wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji o dokonaniu zabiegu uzupełniającego. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.
Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i różnych producentów: Restylane, Restylane Fine Lines, Perlane, Sergiderm, Matridex.
Gęstość dobierana jest w zależności od potrzeb:

- Gęstość standardowa służy do wypełniania płytkich zmarszczek, np. kurzych łapek, zmarszczek wokół ust.
- Preparat gęściejszy przeznaczony jest do korekcji zmarszczek na czole, między brwiami i zmarszczek na policzkach.
-  Natomiast najgęstszy żel likwiduje głębokie, szpecące fałdy biegnące od nosa do warg.

Warto wiedzieć: Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, które po kilku godzinach

Copyright © 2012 Fenice - Centrum Urody | All right reserved | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Autor strony - studio reklamowe Graffiti | Sto-procent.pl